Teqja e Sheh Danjollit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Teqja e Sheh Danjollit
LlojiArkitekturore
VendndodhjaUjz, Gjakovë, Kosovë
NdërtuarShek. XVIII
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
PërcaktuarE.K. 02 – 217/78
Nr. i referencës2893

Teqja e Sheh Danjollit është një monument i trashëgimisë kulturore në Ujz, Gjakovë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër E.K. 02 – 217/78.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.