Teqja e Sheh Eminit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Teqja e Sheh Eminit
Teqja e Shejh Eminit - Gjakovë 08.jpg
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Raça (Gjakovë), Kosovë
Ndërtuar Shek. XVIII
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar E.K. 324/58
Nr. i referencës 2522

Teqja e Sheh Eminit është një monument i trashëgimisë kulturore në Raça (Gjakovë), Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër E.K. 324/58.

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]