Terron-sur-Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Terron-sur-Aisne
Komunë
noform
Pamje nga Terron-sur-Aisne
Vendndodhja
Terron-sur-Aisne is located in Franca
Terron-sur-Aisne
Terron-sur-Aisne
49°27′10″V 4°41′48″L / 49.452777777778°V 4.6966666666667°L / 49.452777777778; 4.6966666666667Koordinatat: 49°27′10″V 4°41′48″L / 49.452777777778°V 4.6966666666667°L / 49.452777777778; 4.6966666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.5 km2
Popullsia 108 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08443


Terron-sur-Aisne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Terron-sur-Aisne ka një popullsi prej 108 banorë dhe sipërfaqe 6.5 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Terron-sur-Aisne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale