Teruaki Kurobe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Teruaki Kurobe
Të dhënat personale
Emri i plotëTeruaki Kurobe
Data e lindjes (1978-03-06) 6 Mars, 1978 (43 vjeç)
Vendi i lindjesTokushima, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2000–2004Kyoto Purple Sanga
2005Cerezo Osaka
2006Urawa Reds
2007JEF United Chiba
2008–2009Avispa Fukuoka
2010–2013Kataller Toyama
2014TTM Customs
Ekipi kombëtar
2003–2004Japonia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Teruaki Kurobe (lindur më 6 Mars 1978) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2003 3 0
2004 1 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]