Teruhito Nakagawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Teruhito Nakagawa
Të dhënat personale
Emri i plotëTeruhito Nakagawa
Data e lindjes (1992-07-27) 27 Korrik, 1992 (29 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japonia
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualYokohama F. Marinos
Numri23
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2015–Yokohama F. Marinos63(24)
2016FC Machida Zelvia12(3)
2017Avispa Fukuoka18(0)
Ekipi kombëtar
2019–Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Teruhito Nakagawa (仲川 輝人 Nakagawa Teruhito?, lindur më 27 Korrik 1992) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 2 0
Gjithsej 2 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]