Teruki Hara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Teruki Hara
Të dhënat personale
Emri i plotëTeruki Hara
Data e lindjes (1998-07-30) 30 Korrik, 1998 (22 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japonia
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualSagan Tosu
Numri22
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2017–2018Albirex Niigata43(1)
2019–Sagan Tosu19(0)
Ekipi kombëtar
2019–Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Teruki Hara (原 輝綺 Hara Teruki?, lindur më 30 Korrik 1998) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 1 0
Gjithsej 1 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]