Teuta Bilali

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Teuta Bilali (maqedonisht: Теута Биљали; e lindur më 25.5.1980, në Tetovë) është një politikane shqiptare nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Teuta Bilali kandidoj si pjesë e lëvizjes BESA dhe u zgjodh deputete e legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut. Jeton në Tetovë[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Teuta Bilali". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)