Lëvizja Besa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Logo

Lëvizja "Besa" është një parti politike shqiptare në Maqedoninë e Veriut. U formua në nëntor të vitit 2014 nga Zeqirja Ibrahimi, Bilal Kasami, Hysni Ismaili, Shaban Zeneli dhe Afrim Gashi. Anëtarë të tjerë themelues ishin Rexhep Mehmeti, Zirafet Agushi dhe Skënder Rexhepi.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 shtator 2017. Marrë më 3 shtator 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]