Lëvizja Besa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Logo

Lëvizja "Besa" është një parti politike shqiptare në Republikën e Maqedonisë. U formua në nëntor të vitit 2014 nga Zeqirja Ibrahimi, Bilal Kasami, Hysni Ismaili, Shaban Zeneli dhe Afrim Gashi. Anëtarë të tjerë themelues ishin Rexhep Mehmeti, Zirafet Agushi dhe Skënder Rexhepi.[1]

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]