Bilal Kasami

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Bilal Kasami (maqedonisht: Биљал Касами ; i lindur më 31.7.1975, në Tetovë) është një politikan shqiptar nga Maqedonia e Veriut gjithashtu edhe lideri aktual i Lëvizjes Besa. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Bilal Kasami kandidoj si pjesë e lëvizjes BESA dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Bilal Kasami". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)