Afrim Gashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Afrim Gashi (maqedonisht: Африм Гаши; i lindur më 9.11.1977, në Shkup) është një politikan shqiptar nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Afrim Gashi kandidoj si pjesë e lëvizjes BESA dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Ai provoi që të shfrytëzonte rastin të futej ne poziten e liderit të Levizjes Besa ku pasi, dështoi u bashkuan me Pdsh me grupin e mbetur në Çair.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Afrim Gashi". sobranie.mk (në maqedonisht). Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.