Thénorgues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Thénorgues
Komunë
noform
Pamje nga Thénorgues
Vendndodhja
Thénorgues is located in Franca
Thénorgues
Thénorgues
49°24′22″V 4°55′43″L / 49.406111111111°V 4.9286111111111°L / 49.406111111111; 4.9286111111111Koordinatat: 49°24′22″V 4°55′43″L / 49.406111111111°V 4.9286111111111°L / 49.406111111111; 4.9286111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.25 km2
Popullsia 108 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08240
INSEE 08446


Thénorgues është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Thénorgues ka një popullsi prej 108 banorë dhe sipërfaqe 9.25 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Thénorgues – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale