The Secret (2006 film)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
{{{emri}}}

{{{titulli}}}
Viti {{{viti}}}
Regjia {{{regjisori}}}
Prodhimi {{{producenti}}}
Skenari {{{autori}}}
Bazuar në {{{bazuar në}}}
Në rolet kryesore {{{aktori}}}
Muzika {{{muzika}}}
Kinematografia {{{kinematografia}}}
Montazhi {{{cutter}}}
Studioja kinematografike {{{studio}}}
Shpërndarë nga {{{shpërndarësi}}}
Data e daljes në kinema {{{data e lëshimit}}}
Kohëzgjatja {{{zgjatja}}}
Shteti {{{shteti}}}
Gjuha {{{gjuha}}}
Vlerësimi {{{vlerësimi}}}
Buxheti {{{buxheti}}}
Fitimet {{{fitimet}}}
Paraprihet nga {{{I_parapritur_nga}}}
Pasohet nga {{{I_ndjekur_nga}}}

Sekreti është të vitit 2006 filmit[1] prodhuar nga Kryeministri Kohën e Produkteve të përbëra nga një seri të intervistave të projektuar për të demonstruar e Ri Mendohet të pretendojnë se çdo gjë e dëshiron apo ka nevojë mund të jetë i kënaqur nga të besuarit në një përfundim, në mënyrë të përsëritur duke menduar për këtë, dhe mbajtjen emocionale pozitive të shteteve për të "tërhequr" rezultati i dëshiruar.

E censuruar versionin e filmit dhe të mëvonshëm publikimit të librit me të njëjtin emër të tërhequr interes nga mediat e figurave të tilla si Oprah Winfrey, Ellen DeGeneres, dhe Larry King. Ajo ka marrë edhe një pjesë të madhe të polemika dhe kritika për pretendimet e saj, dhe ka qenë parodied në TV shows.

E Re Mendonte se libri Shkenca e gjithnjë e më i Pasur nga Wallace Wattles, burimi Rhonda Byrne citon si frymëzim për filmin, u parapri nga e tjera të shumta të Reja të Mendimit të librave, duke përfshirë 1906 librin Menduar Dridhje ose ligjin e tërheqëse në Menduar Botë nga William Walker Atkinson,[2] redaktor i Ri Mendohet të revistës. Të tjera të Reja Menduar libra Byrne është pretendon të ketë lexuar të përfshijë vetë-ndihmë autorët si Prentice Mulford e 19-të të shekullit Mendimet Janë Gjëra; dhe Robert Collier është Sekret të Moshave nga vitin 1926.

Në një sekuencë të titulluar, "E Fshehta e Varrosën:"
 • Tekstin e Emerald Tabletë duke u kopjuar në një libër dhe është dhënë një prifti.
 • Emerald Tabletë duke u varros afër Piramidave të Gizës.[3]
E ndjekur nga një sekuencë të titulluar, "E Fshehta ishte e Lakmuar:"
 • E zbukurime faqja e titullit e 1906 librin E Jetës Pushtet dhe Si Ta Përdorni Atë nga Elizabeth Towne[4]
 • Një Kalorës Templar duke i dhënë shkoni te një Katolike prifti.
 • Lundroni me tekstin e Emerald Tabletë duke u analizuar nga alkimist St. Germain.
 • Një vizatim i Azoth të Filozofëve në alkimist' dyqan.
E ndjekur nga një sekuencë të titulluar, "E Fshehta ishte e Shtypur:"
 • Një seri e shkurtër skenat e biznesit elita takim në një bashkëkohore të bordit të dhomës.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ ""The Secret Banned Edition" Creative Commons License". Youtube.com. 13 gusht 2013. Marrë më 2013-10-02. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 2. ^ Atkinson, William Walker (1906). Thought Vibration or the Law of Attraction in the Thought World. Cornerstone. ISBN 978-1-56459-660-4. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 3. ^ "The secret teachers". TS Production LLC. 2006. Arkivuar nga origjinali origjinali më 16 qershor 2007. Marrë më 2007-06-06. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 4. ^ Towne, Elizabeth (1997) [1906]. The Life Power And How To Use It. Kessinger. ISBN 978-1-56459-958-2. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)