Thelonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Thelonne
Komunë
noform
Pamje nga Thelonne
Stema_figura
Vendndodhja
Thelonne is located in Franca
Thelonne
Thelonne
49°39′06″V 4°56′38″L / 49.651666666667°V 4.9438888888889°L / 49.651666666667; 4.9438888888889Koordinatat: 49°39′06″V 4°56′38″L / 49.651666666667°V 4.9438888888889°L / 49.651666666667; 4.9438888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.84 km2
Popullsia 374 banorë
Dendësia 97 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08350
INSEE 08445


Thelonne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Thelonne ka një popullsi prej 374 banorë dhe sipërfaqe 3.84 km², me një dendësi prej 97 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Thelonne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale