Thiago Neves

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Thiago Neves
Të dhënat personale
Emri i plotë Thiago Neves
Data e lindjes (1985-02-27) 27 Shkurt, 1985 (33 vjeç)
Vendi i lindjes Curitiba, Brazili
Pozita ne fushë Mesfushor
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2005 Paraná
2006 Vegalta Sendai
2007-2008 Fluminense
2008-2009 Hamburg
2009 Fluminense
2009-2011 Al-Hilal
2011 Flamengo
2012-2013 Fluminense
2013- Al-Hilal
Ekipi kombëtar
2008–2012 Flag of Brazil.svg Brazili 7 (0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Thiago Neves (lindur më 27 Shkurt 1985) është një futbollist brazilian.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 7 ndeshje.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
2008 1 0
2009 0 0
2010 0 0
2011 1 0
2012 5 0
Gjithsej 7 0

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]