Thilay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Thilay
Komunë
noform
Pamje nga Thilay
Stema_figura
Vendndodhja
Thilay is located in Franca
Thilay
Thilay
49°52′22″V 4°48′26″L / 49.872777777778°V 4.8072222222222°L / 49.872777777778; 4.8072222222222Koordinatat: 49°52′22″V 4°48′26″L / 49.872777777778°V 4.8072222222222°L / 49.872777777778; 4.8072222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.04 km2
Popullsia 1066 banorë
Dendësia 30 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08800
INSEE 08448
Faqja Zyrtare http://www.thilay.fr


Thilay është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Thilay ka një popullsi prej 1066 banorë dhe sipërfaqe 36.04 km², me një dendësi prej 30 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Thilay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale