Thin-le-Moutier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Thin-le-Moutier
Komunë
noform
Pamje nga Thin-le-Moutier
Stema_figura
Vendndodhja
Thin-le-Moutier is located in Franca
Thin-le-Moutier
Thin-le-Moutier
49°43′08″V 4°30′05″L / 49.718888888889°V 4.5013888888889°L / 49.718888888889; 4.5013888888889Koordinatat: 49°43′08″V 4°30′05″L / 49.718888888889°V 4.5013888888889°L / 49.718888888889; 4.5013888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.72 km2
Popullsia 579 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08460
INSEE 08449


Thin-le-Moutier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Thin-le-Moutier ka një popullsi prej 579 banorë dhe sipërfaqe 39.72 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Thin-le-Moutier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale