Thomas McDonell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Thomas Hunter Campbell McDonell (lindur më 2 maj 1986) [1] është një aktor, muzikant dhe artist amerikan, i njohur më së miri për rolin e tij si Finn Collins në serinë pas apokaliptike të The CW, The 100.

Thomas McDonell
Thomas McDonell Headshot 2017.jpg
Informacione personale
Vendlindja Manhattan, Nju Jork, SHBA
Profesioni Aktor, artist, muzikant
Vitet aktiv 2008-prezent
Role të shquar The 100


Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Jeta personale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "23 Heartthrob: Thomas McDonell". Vman. Arkivuar nga origjinali origjinali më tetor 10, 2011. Marrë më nëntor 26, 2011. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]