Thorn (Holandë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Thorn (kthjellim).


Thorn
—  woonplaats  —
stema_figuraThorn flag.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Komuna Maasgouw
Koordinatat 51°09′49″V 5°50′26″L / 51.163611°V 5.8405556°L / 51.163611; 5.8405556 (Thorn)Koordinatat: 51°09′49″V 5°50′26″L / 51.163611°V 5.8405556°L / 51.163611; 5.8405556 (Thorn)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0475
Kodi Postar 6017
Thorn is located in Hollandë
Thorn
Thorn

Thorn është një qytezë në Maasgouw, provinca LimburguHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Thorn – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Limburgu