Thugny-Trugny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Thugny-Trugny
Komunë
noform
Pamje nga Thugny-Trugny
Stema_figura
Vendndodhja
Thugny-Trugny is located in Franca
Thugny-Trugny
Thugny-Trugny
49°29′03″V 4°25′27″L / 49.484166666667°V 4.4241666666667°L / 49.484166666667; 4.4241666666667Koordinatat: 49°29′03″V 4°25′27″L / 49.484166666667°V 4.4241666666667°L / 49.484166666667; 4.4241666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.41 km2
Popullsia 241 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08300
INSEE 08452


Thugny-Trugny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Thugny-Trugny ka një popullsi prej 241 banorë dhe sipërfaqe 13.41 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Thugny-Trugny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale