Thunder Bay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Thunder Bay (kthjellim).


Thunder Bay
—  qytet  —
Pamje nga Thunder Bay

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Distrikti Thunder Bay
Statistika dhe Territori
Koordinatat 48°22′56″V 89°14′46″P / 48.382222°V 89.246111°P / 48.382222; -89.246111 (Thunder Bay)Koordinatat: 48°22′56″V 89°14′46″P / 48.382222°V 89.246111°P / 48.382222; -89.246111 (Thunder Bay)
Lartësia 183 m (m.n.d)
Sipërfaqja 447,5 km2
Popullsia 109.140 banorë 2006
Dendësia 243,89 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Thunder Bayer
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 807
Kodi Postar P7A-P7G, P7J, P7K
Vendndodhja
Thunder Bay is located in Kanadaja
Thunder Bay
Thunder Bay
Thunder Bay – harta_foto
www.thunderbay.ca

Thunder Bay është një qytetDistrikti Thunder Bay, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 447.5 km² dhe popullsi 109140 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario