Distrikti Thunder Bay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Distrikti Thunder Bay (kthjellim).


Distrikti Thunder Bay
Thunder Bay District
—  distrikt  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Kryeqëndra Thunder Bay
Gjuha zyrtare Anglisht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 48°22′00″V 89°14′00″P / 48.366667°V 89.233333°P / 48.366667; -89.233333 (Distrikti Thunder Bay)Koordinatat: 48°22′00″V 89°14′00″P / 48.366667°V 89.233333°P / 48.366667; -89.233333 (Distrikti Thunder Bay)
Sipërfaqja 103.706,27 km2
Popullsia 149.063 banorë 2006
Dendësia 1,44 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 807
Kodi Postar P0S, P0T, P7A to P7G, P7J në P7L
Distrikti Thunder Bay – harta_foto

Distrikti Thunder Bay është një distriktProvincën Ontario, Kanada. Ndarja gjeografiko-ststistikore (apo distrikti) ka një sipërfaqe 103706.27 km² dhe popullsi 149063 banorë.[1] Thunder Bay është kryeqëndra e distriktit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Ontario