Tiel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Tiel (kthjellim).


Tiel
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Tiel.svg
Pamje nga Tiel

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Tiel
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°53′00″V 5°26′00″L / 51.8833°V 5.4333°L / 51.8833; 5.4333 (Tiel)Koordinatat: 51°53′00″V 5°26′00″L / 51.8833°V 5.4333°L / 51.8833; 5.4333 (Tiel)
Sipërfaqja 34,84 km2
Popullsia 41.240 banorë 2010
Dendësia 1.183,7 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0344
Kodi Postar 4000-4007, 4013-4014, 4017, 4062
Kodi statistikor 0281
Vendndodhja
Tiel is located in Hollandë
Tiel
Tiel
Tiel – harta_foto
www.tiel.nl

Tiel është një qytet dhe komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 34.84 km² dhe popullsi 41240 banorë[1]. Tiel është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland