Timmins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Timmins (kthjellim).
Timmins
City of Timmins
—  qytet  —
Pamje nga Timmins

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 48°28′00″V 81°20′00″P / 48.466667°V 81.333333°P / 48.466667; -81.333333 (Timmins)Koordinatat: 48°28′00″V 81°20′00″P / 48.466667°V 81.333333°P / 48.466667; -81.333333 (Timmins)
Sipërfaqja 2.961,52 km2
Popullsia 42.455 banorë 2006
Dendësia 14,34 banorë/km2
Kodi Postar P4N, P4P, P4R, P0N
Vendndodhja
Timmins is located in Kanadaja
Timmins
Timmins
www.timmins.ca/

Timmins është një qytetprovincën Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 2961.52 km² dhe popullsi 42455 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Timmins – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario