Toges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Toges
Komunë
noform
Pamje nga Toges
Stema_figura
Vendndodhja
Toges is located in Franca
Toges
Toges
49°25′32″V 4°46′38″L / 49.425555555556°V 4.7772222222222°L / 49.425555555556; 4.7772222222222Koordinatat: 49°25′32″V 4°46′38″L / 49.425555555556°V 4.7772222222222°L / 49.425555555556; 4.7772222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.44 km2
Popullsia 97 banorë
Dendësia 28 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08453


Toges është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Toges ka një popullsi prej 97 banorë dhe sipërfaqe 3.44 km², me një dendësi prej 28 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Toges – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale