Tokizo Ichihashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tokizo Ichihashi
Të dhënat personale
Emri i plotëTokizo Ichihashi
Data e lindjesQershor 9, 1909(1909-06-09)
Vendi i lindjesHyogo, Japoni
PozicioniSulmues
Ekipi kombëtar
VitetEkipiNdesh.(Gls)
1930Japonia2(1)
† Ndeshje (Gola).

Tokizo Ichihashi (9 Qershor 1909 – ?) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1930 2 1
Gjithsej 2 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]