Tomoko Muramatsu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tomoko Muramatsu
Të dhënat personale
Emri i plotëTomoko Muramatsu
Data e lindjes (1994-10-23) 23 Tetor, 1994 (25 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–Nippon TV Beleza68(1)
Ekipi kombëtar
2015–2016Japonia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tomoko Muramatsu (村松 智子 Muramatsu Tomoko?, lindur më 23 Tetor 1994) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2015 2 0
2016 2 0
Gjithsej 4 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2015 Arkivuar 11 gusht 2018 tek Wayback Machine, 2016 Japan Football Association(japonisht)