Tomomi Fujimura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tomomi Fujimura
Të dhënat personale
Emri i plotëTomomi Fujimura
Data e lindjes (1978-05-30) 30 Maj, 1978 (42 vjeç)
Vendi i lindjesHyogo, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1997–2005Iga FC Kunoichi
2006–2009INAC Kobe Leonessa
Ekipi kombëtar
1997–2002Japonia20(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tomomi Fujimura (藤村 智美 Fujimura Tomomi?, lindur më 30 Maj 1978) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 20 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1997 1 0
1998 0 0
1999 6 0
2000 6 0
2001 4 1
2002 3 0
Gjithsej 20 1

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]