Tomomi Miyamoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Tomomi Miyamoto
Të dhënat vetjake
Emri i plotëTomomi Miyamoto
Datëlindja (1978-12-31) 31 dhjetor 1978 (44 vjeç)
VendlindjaKanagawa, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera si profesionist*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1997–2004Iga FC Kunoichi104(8)
2006–2008Iga FC Kunoichi52(4)
2009–2010TEPCO Mareeze38(7)
2011–2012Iga FC Kunoichi34(3)
Karriera ndërkombëtare
1997–2007Japonia77(13)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

Tomomi Miyamoto (宮本 ともみ Miyamoto Tomomi?, lindur më 31 Dhjetor 1978) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 77 ndeshje dhe ka shënuar 13 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1997 6 2
1998 10 1
1999 14 2
2000 0 0
2001 0 0
2002 7 1
2003 14 3
2004 9 2
2005 0 0
2006 1 0
2007 16 2
Gjithsej 77 13

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]