Tomoyuki Kajino

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Tomoyuki Kajino
Të dhënat vetjake
Emri i plotëTomoyuki Kajino
Datëlindja (1960-07-11) 11 Korrik, 1960 (62 vjeç)
VendlindjaAichi, Japoni
PozicioniMbrojtës
Senior career*
VitetSkuadraParaqitjet(Golat)
1983–1992Yanmar Diesel
1992–1993Gamba Osaka
1994–1995Kashiwa Reysol
Kombëtarja
198–1989Japonia9(1)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

Tomoyuki Kajino (lindur më 11 Korrik 1960) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 9 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1988 1 0
1989 8 1
Gjithsej 9 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]