Tore Pedersen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tore Pedersen
Të dhënat personale
Emri i plotëTore Pedersen
Data e lindjes (1969-09-29) 29 Shtator, 1969 (50 vjeç)
Vendi i lindjesFredrikstad, Norvegjia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1987Selbak
1988Lillestrøm
1989Fredrikstad
1990-1992Göteborg
1993Brann
1994Oldham Athletic
1994-1995Sanfrecce Hiroshima
1995Brann
1996-1997St. Pauli
1997-1998Blackburn Rovers
1998-1999Eintracht Frankfurt
1999-2001Wimbledon
2001Trosvik
2002-2003Fredrikstad
2004-2005Selbak
Ekipi kombëtar
1990–1999Flag of Norway.svg Norvegjia47(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tore Pedersen (lindur më 29 Shtator 1969) është një ish-futbollist norvegjez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin norvegjez ka luajtur 47 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Norway.svg Norvegjia
Vite Ndeshje Gola
1990 5 0
1991 8 0
1992 10 0
1993 10 0
1994 5 0
1995 1 0
1996 1 0
1997 4 0
1998 0 0
1999 3 0
Gjithsej 47 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]