Toru Yoshikawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Toru Yoshikawa
Të dhënat personale
Emri i plotëToru Yoshikawa
Data e lindjes (1961-12-13) 13 Dhjetor, 1961 (59 vjeç)
Vendi i lindjesMie, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1980–1992Hitachi
Ekipi kombëtar
1983Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Toru Yoshikawa (lindur më 13 Dhjetor 1961) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1983 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]