Toshio Iwatani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Toshio Iwatani
Të dhënat vetjake
Emri i plotëToshio Iwatani
Datëlindja(1925-10-24)tetor 24, 1925
VendlindjaKobe, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
Osaka SC
Karriera ndërkombëtare
1951–1956Japonia8(4)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Toshio Iwatani (24 Tetor 19251 Mars 1970) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 8 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1951 3 2
1952 0 0
1953 0 0
1954 2 2
1955 2 0
1956 1 0
Gjithsej 8 4

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]