Toshio Takabayashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Toshio Takabayashi
Të dhënat personale
Emri i plotëToshio Takabayashi
Data e lindjes (1953-11-15) 15 Nëntor, 1953 (67 vjeç)
Vendi i lindjesJaponi
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1976–1982Hitachi
Ekipi kombëtar
1974–1976Japonia12(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Toshio Takabayashi (lindur më 15 Nëntor 1953) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 12 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1974 4 1
1975 0 0
1976 8 1
Gjithsej 12 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]