Touligny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Touligny
Komunë
noform
Pamje nga Touligny
Stema_figura
Vendndodhja
Touligny is located in Franca
Touligny
Touligny
49°40′13″V 4°36′58″L / 49.670277777778°V 4.6161111111111°L / 49.670277777778; 4.6161111111111Koordinatat: 49°40′13″V 4°36′58″L / 49.670277777778°V 4.6161111111111°L / 49.670277777778; 4.6161111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.28 km2
Popullsia 85 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08430
INSEE 08454


Touligny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Touligny ka një popullsi prej 85 banorë dhe sipërfaqe 7.28 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Touligny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale