Tourcelles-Chaumont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tourcelles-Chaumont
Komunë
noform
Pamje nga Tourcelles-Chaumont
Stema_figura
Vendndodhja
Tourcelles-Chaumont is located in Franca
Tourcelles-Chaumont
Tourcelles-Chaumont
49°24′04″V 4°36′13″L / 49.401111111111°V 4.6036111111111°L / 49.401111111111; 4.6036111111111Koordinatat: 49°24′04″V 4°36′13″L / 49.401111111111°V 4.6036111111111°L / 49.401111111111; 4.6036111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.81 km2
Popullsia 94 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08455


Tourcelles-Chaumont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Tourcelles-Chaumont ka një popullsi prej 94 banorë dhe sipërfaqe 4.81 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tourcelles-Chaumont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale