Tournes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tournes
Komunë
noform
Pamje nga Tournes
Stema_figura
Vendndodhja
Tournes is located in Franca
Tournes
Tournes
49°47′48″V 4°38′13″L / 49.796666666667°V 4.6369444444444°L / 49.796666666667; 4.6369444444444Koordinatat: 49°47′48″V 4°38′13″L / 49.796666666667°V 4.6369444444444°L / 49.796666666667; 4.6369444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.26 km2
Popullsia 1037 banorë
Dendësia 126 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08090
INSEE 08457
Faqja Zyrtare http://www.tournes.fr


Tournes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Tournes ka një popullsi prej 1037 banorë dhe sipërfaqe 8.26 km², me një dendësi prej 126 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tournes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale