Tourteron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tourteron
Komunë
noform
Pamje nga Tourteron
Stema_figura
Vendndodhja
Tourteron is located in Franca
Tourteron
Tourteron
49°32′21″V 4°38′15″L / 49.539166666667°V 4.6375°L / 49.539166666667; 4.6375Koordinatat: 49°32′21″V 4°38′15″L / 49.539166666667°V 4.6375°L / 49.539166666667; 4.6375
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.83 km2
Popullsia 177 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08130
INSEE 08458


Tourteron është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Tourteron ka një popullsi prej 177 banorë dhe sipërfaqe 8.83 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tourteron – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale