Trajko Veljanoski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Trajko Veljanoski (maqedonisht: Трајко Вељаноски; i lindur më 2.11. 1962, në Shkup) është një politikan maqedonas nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Trajko Veljanoski kandidoj si pjesë e VMRO-DPMNE-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Trajko Veljanoski". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.