Trajko Veljanoski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Trajko Veljanoski (maqedonisht: Трајко Вељаноски; i lindur më 2.11. 1962, në Shkup) është një politikan maqedonas. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Trajko Veljanoski kandidoj si pjesë e VMRO-DPMNE-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Trajko Veljanoski". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)