Tremblois-lès-Carignan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tremblois-lès-Carignan
Komunë
noform
Pamje nga Tremblois-lès-Carignan
Stema_figura
Vendndodhja
Tremblois-lès-Carignan is located in Franca
Tremblois-lès-Carignan
Tremblois-lès-Carignan
49°39′30″V 5°15′22″L / 49.658333333333°V 5.2561111111111°L / 49.658333333333; 5.2561111111111Koordinatat: 49°39′30″V 5°15′22″L / 49.658333333333°V 5.2561111111111°L / 49.658333333333; 5.2561111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.28 km2
Popullsia 129 banorë
Dendësia 30 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08110
INSEE 08459


Tremblois-lès-Carignan është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Tremblois-lès-Carignan ka një popullsi prej 129 banorë dhe sipërfaqe 4.28 km², me një dendësi prej 30 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tremblois-lès-Carignan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale