Treska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Treska
Fshat
Shteti: Shqipëria
Qarku: Qarku i Korçës
Rrethi: Rrethi i Korçës
Komuna: Komuna Vithkuq
Targat e automjeteve: KO
Përdorimi i stampës

Treska është një fshatkomunën Vithkuqrrethin e KorçësShqipërisë. Është vendlindja e Misto Treskës, përkthyes, diplomat, dhe gjykatës.[1]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Shënim nga përpunuesi i faqes. "Shtesë". Disa nga artikujt e tij janë “Fajdexhiu”, “Spiuni”, “Liria e shtypit dhe njerëzit në fuqi”, “Është grekoman!… është turk!” (Rilindja nr 32), “Në bashkëfjalim me një të vdekur” (idem Nr.27). Nuk lejohet formatim teksti në: |journal= (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)