Trnovec

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Trnovec
—  Qytet  —
Trnovec is located in Kroacia
Trnovec
Trnovec
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Varaždin
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46.39°0′0″V 16.31°0′0″L / 46.39000°V 16.31000°L / 46.39000; 16.31000 (Trnovec)Koordinatat: 46.39°0′0″V 16.31°0′0″L / 46.39000°V 16.31000°L / 46.39000; 16.31000 (Trnovec)
Popullsia 4.193 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Trnovec (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë VaraždinKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 4193 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 4190 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 4127 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 0.07%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Trnovec – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012.

Stampa:Zhupania Varaždin