Tsuyoshi Watanabe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tsuyoshi Watanabe
Të dhënat personale
Emri i plotëTsuyoshi Watanabe
Data e lindjes (1997-02-05) 5 Shkurt, 1997 (24 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japonia
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualFC Tokyo
Numri4
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2018–FC Tokyo20(2)
Ekipi kombëtar
2019–Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tsuyoshi Watanabe (渡辺 剛 Watanabe Tsuyoshi?, lindur më 5 Shkurt 1997) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 1 0
Gjithsej 1 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]