Tubbergen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Tubbergen (kthjellim).


Tubbergen
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Tubbergen.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Overijssel – stema Overijssel
Kryeqëndra Tubbergen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°24′00″V 6°46′00″L / 52.4°V 6.7667°L / 52.4; 6.7667 (Tubbergen)Koordinatat: 52°24′00″V 6°46′00″L / 52.4°V 6.7667°L / 52.4; 6.7667 (Tubbergen)
Sipërfaqja 147,4 km2
Popullsia 21.152 banorë 2010
Dendësia 143,5 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0541, 0546
Kodi Postar 7614-7619, 7650-7669, 7679
Kodi statistikor 0183
Tubbergen is located in Hollandë
Tubbergen
Tubbergen
Tubbergen – harta_foto
www.tubbergen.nl

Tubbergen është një qytet dhe komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 147.4 km² dhe popullsi 21152 banorë[1]. Tubbergen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Overijssel