Tuma Ilire në Leshan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tuma Ilire në Leshan
LlojiArkeologjike
VendndodhjaLeshan, Therandë, Kosovë
NdërtuarParahistori
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
LlojiNën mbrojtje
Nr. i referencës3675

Tuma Ilire në Leshan është një monument i trashëgimisë kulturore në Leshan, Therandë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]