Tuma parahistorike dhe vendbanimi mesjetar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tuma parahistorike dhe vendbanimi mesjetar
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Babaj i Bokës, Gjakovë, Kosovë
Ndërtuar Parahistori, Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3649

Tuma parahistorike dhe vendbanimi mesjetar është një monument i trashëgimisë kulturore në Babaj i Bokës, Gjakovë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]