Twenterand

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Twenterand (kthjellim).


Twenterand
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Twenterand.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Overijssel – stema Overijssel
Kryeqëndra Vriezenveen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°24′00″V 6°37′00″L / 52.4°V 6.61667°L / 52.4; 6.61667 (Twenterand)Koordinatat: 52°24′00″V 6°37′00″L / 52.4°V 6.61667°L / 52.4; 6.61667 (Twenterand)
Sipërfaqja 108,17 km2
Popullsia 33.568 banorë 2010
Dendësia 310,33 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0546
Kodi Postar 7670-7678, 7680-7682
Kodi statistikor 1700
Vriezenveen is located in Hollandë
Vriezenveen
Vriezenveen
Twenterand – harta_foto
www.twenterand.nl

Twenterand është një qytet dhe komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 108.17 km² dhe popullsi 33568 banorë[1]. Vriezenveen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Overijssel