Tynaarlo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Tynaarlo (kthjellim).


Tynaarlo
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Tynaarlo.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Drenthe – stema Drenthe
Kryeqëndra Vries
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°04′00″V 6°34′00″L / 53.0667°V 6.5667°L / 53.0667; 6.5667 (Tynaarlo)Koordinatat: 53°04′00″V 6°34′00″L / 53.0667°V 6.5667°L / 53.0667; 6.5667 (Tynaarlo)
Sipërfaqja 147,65 km2
Popullsia 32.438 banorë 2011
Dendësia 219,7 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 050, 0592, 0598
Kodi Postar 9470-9478, 9480-9485, 9490-9491, 9493-9499, 9760-9769
Kodi statistikor 1730
Vries is located in Hollandë
Vries
Vries
Tynaarlo – harta_foto
www.tynaarlo.nl

Tynaarlo është një qytet dhe komunë në provincën DrentheHolandë me sipërfaqe 147.65 km² dhe popullsi 32438 banorë[1]. Vries është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Drenthe