Tyrbja e Isak Babës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tyrbja e Isak Babës
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Teqe, Lipjan, Kosovë
Ndërtuar Shek. XVIII
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 110/83
Nr. i referencës 2911

Tyrbja e Isak Babës është një monument i trashëgimisë kulturore në Teqe, Lipjan, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 110/83.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]