Ubbergen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Ubbergen (kthjellim).


Ubbergen
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Ubbergen.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Ubbergen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°50′00″V 5°55′00″L / 51.8333°V 5.9166°L / 51.8333; 5.9166 (Ubbergen)Koordinatat: 51°50′00″V 5°55′00″L / 51.8333°V 5.9166°L / 51.8333; 5.9166 (Ubbergen)
Sipërfaqja 38,8 km2
Popullsia 9.338 banorë 2010
Dendësia 240,67 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 024, 0481
Kodi Postar 6573-6579
Kodi statistikor 0282
Ubbergen is located in Hollandë
Ubbergen
Ubbergen
Ubbergen – harta_foto
www.ubbergen.nl

Ubbergen është një qytet dhe komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 38.8 km² dhe popullsi 9338 banorë[1]. Ubbergen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland