Ullastrell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ullastrell
Komunë
noform
Ullastrell
Vendndodhja
Ullastrell is located in Spanjë
Ullastrell
Ullastrell

Koordinatat: 41°32′V 1°57′L / 41.533°V 1.950°L / 41.533; 1.950

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Occidental
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 1904 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Ullastrell është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Occidental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Ullastrell ka 1904 banorë (2011).

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]